Felszerelés

Az oviba választott ruha jó minőségű, strapabíró legyen, és ne feltétlenül a legkedvesebb, legszeretettebb darab, mert bizony megesik, hogy akár egy nap alatt felismerhetetlenné válik.
Benti ruházat esetén nekünk a következők váltak be
Fiúknál
- térdnadrág (gumis vagy gombos gumival állítható derekú, cipzár nélkül)
- ha fázós a gyerek, akkor harisnya helyett (csak a gond van vele, nehéz fel- és levenni is, nagyon tapad, nem nyúlik, szóval nekünk nem vált be) jégeralsó (nagyon jópofa, színes, mintás darabok kaphatók vékony pamutból)
- rövid ujjú póló (gomb, cipzár nélkül - nem akad be sehova)
- szandál, kellően szellőzik, ellentétben a többi lábbelivel

Lányoknál

- szoknya/ruha (bebújós, a hátul cipzáros/gombos megoldás nem jó), leggings (harisnya helyett), térdnadrág (hasonló paraméterekkel, mint a fiúknál)
- rövid ujjú póló (gomb, cipzár nélkül - nem akad be sehova)
- lábbeli: lásd fiús szakasz

- pótruha mindenből! Felső ruházatból elég 1-2 plusz darab, de alsóneműből az első hetekben biztos, hogy több kell (zokni, bugyi és ha hord a gyermek atlétát, akkor abból is, mert baleset esetén minden olyan lesz).

A kültéri ruházat megválasztásánál minden gyereknél a praktikum volt a legfontosabb.

Fiúknál/lányoknál (tavasz, nyár, napsütés)

- rövid nadrág/cicanadrág/leggings (a szoknya önmagában nem jó választás.
- póló (legyen tartalékban - a legjobb egy cipzáros vagy bebújós - pulóver is az oviszsákban, hátha hűvösre fordul az idő)
- lábbeli: itt már nem kell ragaszkodni a bokafogós szandálhoz, bármi jó, amit a gyerek könnyen, önállóan fel tud venni és kényelmes a számára, és persze az időjárásnak megfelelő.

Fiúknál/lányoknál (ősz-tél, hideg, eső, hó)

Mindennél fontosabb, hogy az esős időszakban minden ruha vízálló legyen, amennyire csak lehetséges.
- gumis derekú hosszú nadrág, késő őszre (pamuttal) bélelt változat, télre vízálló sínadrág - a legjobb, ha alul gumis szárú a nadrág, mert így tuti nem lép rá a gyerek, nem foszlik el az alja és az se baj, ha egy kicsit nagyobb a pont passzoló méretnél (amúgy is hamar belenő)
- (cipzáros vagy bebújós) pulóver - hosszú ujjú felsőre nincs szükség, mert nem cserélik le a rövid ujjú pólót, arra veszik a pulóvert (inkább ez utóbbi legyen jó meleg, ha fázósabb a gyerekünk)
- (cipzáros) vízálló őszi/téli kabát
- vízálló cipő/bakancs/csizma
- fülvédős, meleg sapka
- sál
- kabátba rögzített vízálló egyujjas kesztyű (késő őszre pamut kesztyű, az lehet ötujjas is, ha már van olyan ügyes, hogy fel tudja venni egyedül)
- (overál vagy kétrészes síruha? Ez a kérdés mindig felmerül óvodai körökben. Általában a kétrészes változatot részesítjük előnyben, mert a kabátot csak a legvégén veszik fel a gyerekek, és így nem izzadnak bele annyira a meleg ruhába, amíg arra várnak, hogy elkészüljenek a többiek is, mintha overálban ücsörögnének ott.)