Bemutatkozás

"Tisztellek téged, fontos vagy nekem, csakis Rád figyeled, és segítek Neked, ha szükséged van a segítségemre."

Napközi otthonos óvodánk Ivánban, egy Győr-Moson-Sopron megyei kis településen működik. Az óvoda a falu központjában található, könnyen megközelíthető helyen. Az épület előtti buszmegállóba érkeznek, illetve onnan mennek haza a vidékről bejáró gyermekek. Az óvoda épülete részben felújított, esztétikus, központi gázfűtéses, mellette fatüzeléses kazán is található.
Az épületben három csoportszoba található, két mosdóval és két öltözővel. A csoportszobák természetes és mesterséges megvilágítása jó, köszönhetően az épület hátsó oldalán elhelyezkedő fedett terasznak. Rossz idő esetén és nagy melegben jó hasznát vesszük.
Az óvoda tárgyi feltételeinek javítására a lehetőségekhez mérten nagy hangsúlyt fektetünk. Az óvodai bútorok egy részét kicseréltük, az egyik csoportszobában galéria is van. Az intézmény helyiségei a dolgozók és a gyermekek munkájának köszönhetően esztétikusak. Játékellátottságunk mennyiségben és minőségben elfogadható. Törekszünk a minőségi vásárlásra, főleg természetes anyagú játékokat szerzünk be. Audiovizuális eszközeink között színes televízió, CD-s magnó, videomagnó található. Rendelkezünk számítógéppel és laptoppal, internet elérési lehetőséggel.
Az óvodának hatalmas udvara van árnyékot adó fákkal, változatos mozgáslehetőséget biztosító játékokkal. A gyermekek rendelkezésére áll egy udvari ivókút is, ahol bármikor csillapíthatják szomjukat. Környezetünk szépítésére, tisztántartására nagy gondot fordítunk.
Az óvoda két vegyes életkorú csoportban négy község – Iván, Pusztacsalád, Csáfordjánosfa és Répceszemere – gyermekeinek óvodai nevelését látja el. Intézményünkbe járó gyermekek összetétele nagyon vegyes. Óvodánk családias, gyermekközpontú, a gyermekek érdekeit helyezzük előtérbe. Falusi, kis óvoda lévén arra törekszünk, hogy az óvodai évek alatt biztonságban, kiegyensúlyozottan éljenek és fejlődjenek a ránk bízott gyermekek.
Az óvoda napi 10 órát van nyitva, 6-16 óra között.
Az óvodai nevelés feladatait három óvodapedagógus, egy pedagógiai asszisztens  és két dajka látja el. Két csoportban dolgoznak, heti váltásban. A gyermekekkel 7.30-15 óráig foglalkoznak az óvodapedagógusok. Az óvónők közösen előre tervezik meg a feladatokat, beszélik meg a gyermekek nevelésével kapcsolatos észrevételeiket. Együtt keresik a legjobb megoldásokat, szoros együttműködésben egymást segítve végzik munkájukat. Intézményünk minden dolgozója törekszik a lelkiismeretes munkavégzésre, szeretettel és felelősséggel nevelik a rájuk bízott gyermekeket. A közös óvodai program alapján való munka együttgondolkodást, gyakori tapasztalatcserét igényel.

Pedagógiai hitvallásunk
Óvodánkban biztonságos, esztétikus környezetben, élményekben gazdag óvodai élet megteremtésére törekszünk, melyben az óvodás gyermekek érzelmileg, szociálisan és értelmileg gazdagodhatnak, képességeik kibontakozhatnak. A nevelés során elősegítjük a gyermeki fejlődés-fejlesztés egyénhez igazodó megvalósulását. A családokkal megpróbálunk nyitott, szoros, nevelőtársi kapcsolatban együttműködni a gyermekek fejlődése érdekében. Kiemelt jelentőséget tulajdonítunk a gyermekek alaptevékenységének, a játéknak. Hisszük, hogy a játék jótékony hatására megalapozódik a test-lélek-szellem kisgyermekkori harmóniája, a jó közérzet, egészséges testi állapot, a tanulási vágy és képesség.
Legfontosabb értéknek a gyermeket tekintjük, legfontosabb tényezőnek a gyermekek tiszteletét, a másság elfogadását, tolerálását, a feltétel nélküli gyermekszeretetet.
Mesics Bertalanné
óvodavezető